Spośród ogromnej ilości kursów dostępnych w Internecie na temat pisania zapytań, modelowania hurtowni danych, czy tez administracji SQL Server – kursy opracowane przez Pana Tomasza Liberę zasługują na złoty medal! Nawet bardzo skomplikowane zagadnienia tłumaczone są w prosty, zrozumiały dla początkującego sposób. Ponad to są aktualizowane i rozszerzane. Idealne dla osób rozpoczynających swoją przygodę z MS SQL jak i dla tych którzy chcą swoją wiedzę uporządkować.

Szkolenia prowadzone przez Tomasza Liberę spełniają oczekiwania z nawiązką. Są prowadzone na bardzo wysokim poziomie. Z pewnością mogę polecić Tomka za jego zaangażowanie i doskonałą umiejętność przekazania wiedzy

Kilka lat temu, miałem przyjemność uczestniczenia w kursach związanych z SQL Server prowadzony przez Tomka Liberę. Do chwili obecnej, jest to jeden z najlepszych trenerów jakich spotkałem na swojej drodze. Dzięki Tomkowi i jego umiejętności przekazywania wiedzy, zaangażowania, praktycznego doświadczenia i pasji w odkrywaniu tajników sql również poza kursem poprzez meetup-y, sql saturday a obecnie sql day, moja ścieżka zawodowa znacznie przyspieszyła. Poprzez specjalistę, administratora i developera SQL, SQL SME a obecnie IT Architekta – wszystko to zaczęło się właśnie od kursów u Tomka. To była i wciąż jest prawdziwa uczta dla konesera, za każdym razem gdy uda nam się spotkać i porozmawiać o nowych technologiach.

Jako uczestnik kursu SQL prowadzonego przez Tomasza pragnę szczerze polecić zarówno Jego osobę, jak również program oraz sposób przekazywania wiedzy. Tomasz jest praktykiem, co w głównej mierze decyduje o wysokiej jakości merytorycznej kursu. Szkolenie rekomenduję zarówno osobom mającym doświadczenie z SQL, jak również zupełnie nowym w temacie. Nie będziecie żałować.

Kurs Tomasza Libery pomógł mi uporządkować wiedzę z zakresu baz danych. Wszystkie zagadnienia zostały wytłumaczone w sposób zrozumiały i przystępny nawet dla osób z niewielkim doświadczeniem. Wielokrotnie w pracy zdarzało mi się wracać do nagrań i notatek z kursu, które pomogły mi w rozwiązaniu licznych problemów.

Szczerze mogę polecić kursy u Tomasza Libery, pomogły znacznie zwiększyć moje umiejętności i jeszcze w trakcie zmienić pracę. Nauczyłem się praktycznej wiedzy, którą mogłem od razu wykorzystać w pracy. Bardzo obszerny materiał – zarówno proste jak i zaawansowane zagadnienia nie stanowiły problemu dzięki sposobowi tłumaczenia.

W związku z zapotrzebowaniem projektowym w firmie, postanowiłam poszerzyć swoje kwalifikacje o umiejętność poruszania się w środowisku SQL Server. Wybór padł na skorzystanie z pomocy Tomasza w roli trenera. W ramach kursu otrzymałam niezbędne narzędzia i wiedzę, które są mi pomocne na co dzień. Korzystając z informacji wyniesionych z zajęć nie raz i nie dwa udało mi się zaskoczyć bardziej doświadczonych kolegów w pracy. Przede wszystkim nauczyłam się pisać wydajny kod i zrozumiałam (słowo klucz!), dlaczego pewne rozwiązania są optymalne, a inne nie. Z całego serca polecam i dziękuję za przygotowanie mnie do stawienia czoła nowym obowiązkom w życiu zawodowym, ku zadowoleniu moim, pracodawcy, ale i klientów.

Kursów o pisaniu zapytań w języku SQL można znaleźć wiele, ale dobrego kursu jeszcze nie spotkałem, aż do teraz. Uczestnik prowadzany od początku w bardzo przemyślany sposób. Uczy się formułowania zapytań w języku SQL od prostych które wyświetlają wszystkie dane w tabeli aż po bardzo skomplikowane łączące wiele tabel wykorzystujące funkcje, okno agregaty, co ważne poznaje sposoby na ich optymalizację. Dowie się jak napisać własne funkcje, widoki i procedury składowane aby na koniec poznać zagadnienia hurtowni danych, oraz pracy na dużych zbiorach danych. Dodatkowo w kursie w obszerny sposób omawiane są tajniki administracji serwerami SQL. Tłumaczyć skomplikowane zagadnienia w łatwy i zrozumiały sposób, takie motto przyświecało autorowi kursu. Warto z niego skorzystać niezależnie od tego czy rozpoczyna się swoja przygodę z MS SQL czy chce się usystematyzować swoją wiedze z tego zakresu.

Pana Tomasza znam jeszcze ze studiów. Pamiętam liczne konferencje związane z SQL na które nas zabierał jako nasz wykładowca. Jestem pewna, że wieloletnie doświadczenie (studia skończyłam wiele lat temu, a już wtedy Pan Tomasz miał ogromną wiedzę w zakresie baz danych) pozwala zaproponować mu wysokiej jakości kursy. Ponadto wierzę, że odpowiedni styl nauczania i osobowość Pana Tomasza sprawią, że nauka baz danych staje się dużo przyjemniejsza, a przede wszystkim wiedzę można od razu wcielić w życie. Pamiętam początki pracy w IT, bardzo często wracałam do notatek z zajęć. Szczerze polecam kursy i Tomasza jako trenera.

Podczas kursu Pan Tomasz uporządkował treści pod najbardziej podstawowych i przystępnych informacji po bardziej zaawansowane szczegóły. Każdy przedstawiany aspekt został dokładnie omówiony, a następnie przećwiczony. Teoria była przedstawiana w sposób możliwie prosty – osoby nieposiadające wykształcenia technicznego bez problemu mogły nadążyć i przyswoić wiedzę. Nie było najmniejszego problemu by dane zagadnienie powtórzyć albo omówić ponownie. Pan Tomasz chętnie udzielał odpowiedzi na wszystkie pytania. Kurs znacznie poszerzył moją wiedzę i mimo, iż z bazami danych pracuję jedynie pośrednio, przyswojone umiejętności przydają mi się na co dzień. Polecam!

Szkolenie prowadzone przez Tomka było bardzo konkretne. Wiedza była przekazywana jasnym i zrozumiałym językiem. Wykonywaliśmy szereg praktycznych ćwiczeń utrwalających teorię, które jednocześnie pozwalały lepiej zrozumieć istotę działanie poszczególnych elementów języka TSQL. Po ćwiczeniach Tomek prezentował i proponował także swoje rozwiązania co pozwalało zapoznać się z innymi metodami rozwiązania problemu. Rzeczowa pomoc w każdym momencie szkolenia. Polecam wszystkim szkolenia prowadzone przez Tomka.

Kursy SQL obejmują szeroki zakres materiału, zagadnienia są omawiane dokładnie, w dodatku na praktycznych przykładach. Widać, że prowadzący ma doświadczenie dydaktyczne – potrafi przekazywać wiedzę, przy tym robi to z pasją i zaangażowaniem. Dużą zaletą takiej formy szkoleń z nagraniami jest to, że lekcję zawsze można sobie zatrzymać czy w razie potrzeby obejrzeć ponownie. A wszelkie wątpliwości wyjaśniane są podczas spotkań na żywo. Polecam, warto skorzystać.