Zespół Certyfikowanych tenerów

Tomasz Libera

MVP Data Platform, Microsoft Certified Trainer

Kilkunastoletnie doświadczenie dydaktyczne. Prowadził szkolenia dot. platformy danych Microsoft dla firm, ośrodków szkoleniowym. Zarówno na podstawie autorskich programów, jak i autoryzowane szkolenia Microsoft. Współautor programów nauczania na studiach podyplomowych z zakresu baz danych.
Pracuje w WSZiB w Krakowie jako DB Developer, rozwijając system zarządzania uczelnią.
Aktywny członek Data Community Poland, organizator konferencji.
Prelegent na konferencjach SQLDay, SQL Saturday i Global Azure Bootcamp.
Pasjonat kolarstwa górskiego i maratonów MTB.

Marcin szeliga

Data Scientist SQL Server i Azure

Data Scientist pracujący na co dzień z SQL Server i Azure. Od 2006 roku nieprzerwanie wyróżniany tytułem Microsoft Most Valuable Professional, jeden z dwóch Polaków posiadających ten tytuł w kategorii AI.

Autor kilkudziesięciu książek i blisko setki artykułów (m.in. magazyn IT Professional i Wiedza i Praktyka) poświęconych platformie danych Microsoft, w tym bestsellerów „Data Science i uczenia maszynowe”, (WN PWN, informatyczna książka roku 2018) i „Praktyczne uczenie maszynowe” (WN PWN, informatyczna książka roku 2020). Współautor „Microsoft AI MVP Book”.

Alicja Kucharczyk

EMEA Global Black Belt, Microsoft

Ekspertka PostgreSQL, zarówno doświadczoną programistką, jak i administratorką oraz trenerką PostgreSQL z dużą praktyczną znajomością systemu Linux i ich wzajemnych interakcji.

Szczególnie interesuje się optymalizacją wydajności na różnych poziomach. Doradzała wielu firmom w Europie, dostarczając im działające rozwiązania i wspierając je w projektowaniu, wdrażaniu i utrzymaniu PostgreSQL-a.

Michał Sadowski

Microsoft Certified Trainer (MCT), wybrany przez Microsoft jako MCT Regional Lead.

Ekspert bazodanowy z dużym doświadczeniem we wspieraniu decyzji architektonicznych klientów, przeglądów infrastruktury oraz doradztwa w zakresie baz danych i aplikacji opartych o Microsoft SQL Server.

Udokumentowane sukcesy w pracy jako konsultant platformy danych zarówno w chmurze, jak i lokalnie dla klientów z całego świata.
Pomaga w zadaniach inżynierskich związanych z usprawnianiem procesów biznesowych, optymalizacją wykorzystania infrastruktury, skróceniem czasu odpowiedzi aplikacji bazodanowych poprzez dostrajanie wydajności i zarządzanie zapytaniami, opracowanie i wykonanie migracji aplikacji do najnowszych wersji.

Lider krakowskiej grupy Data Community oraz aktywny prelegent na konferencjach związanych z SQL Server w Polsce i zagranicą.