Bezpłatny cykl spotkań

Webinary dot. zapytań w TSQL (również nagrania spotkań które już się odbyły), dostępne są dla osób zapisanych na bezpłatne szkolenie SQL w 120 min.

Zapisz się teraz, a otrzymasz dostęp.

Cena 0 zł

Prowadzi
TRENER tomasz libera

Najbliższe webinary

20 września 2022

W ramach godzinnego spotkania, przedstawię dlaczego GIT-a powinny znać (również) osoby rozwijające kod SQL.
Wyjaśnię i pokażę jak:

  • zainstalować GIT-a w środowisku lokalnym
  • tworzyć repozytorium
  • posługiwać się podstawowymi poleceniami
  • korzystać z narzędzi graficznych
Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Archiwum webinarów

4/5 maja 2022
  • 4 maja: Podstawy programowania w TSQL: zmienne, instrukcje warunkowe, pętle, tabele tymczasowe
  • 5 maja: Tworzenie funkcji skalarnych i tabelarycznych oraz procedur składowanych
4 KWIETNIA 2022

Pokażę podstawy języka SQL, jak przygotować sobie środowisko do pracy, wyjaśnię dlaczego warto uczyć się baz danych, czym różnią się role programisty SQL, administratora, analityka itd.
Celem tej sesji jest przekonanie Cię, że start w świat baz danych nie jest trudny, będziesz mógł ocenić czy dodatkowo jest dla Ciebie interesujący.

19 MAJA 2021

Pokażę podstawy języka SQL, jak przygotować sobie środowisko do pracy, wyjaśnię dlaczego warto uczyć się baz danych, czym różnią się role programisty SQL, administratora, analityka itd.
Celem tej sesji jest przekonanie Cię, że start w świat baz danych nie jest trudny, będziesz mógł ocenić czy dodatkowo jest dla Ciebie interesujący.

26 MAJA 2021
W ramach sesji przedstawię jak korzystać z FREETEXT i CONTAINS w celu przeszukiwania danych za pomocą indeksów pełnotekstowych
27 MAJA 2021
Jak tworzyć indeksy FTS, jak są zbudowane, jak je utrzymywać i odczytywać plany wykonania zapytań
20 STYCZNIA 2020
Przykłady zastosowań Funkcji skalarnych (tekstowych, matematycznych, czasu…) i agregujących. Znajomość i umiejętność korzystania z funkcji znacznie zwiększa możliwości programisty w zakresie manipulowania danymi
21 STYCZNIA 2020
W zapytaniach zwykle nie wystarczy odczytać jednej tabeli aby uzyskać interesujące informacje. W trakcie spotkania przedstawię sposoby na łączenie tabel w zapytaniach, złączenia wewnętrzne (inner join) i zewnętrzne (outer join) oraz podzapytania.
27 STYCZNIA 2020
Tworzenie tabel, typy danych, autonumerowanie wierszy, klucze głównych i klucze obce oraz inne ograniczenia (constraints) – 100% demo. Zdziwisz się jak łatwo zacząć projektować własną bazę danych
28 STYCZNIA 2020
W ramach godzinnej sesji porównam różne sposoby na śledzenie zmian w danych w bazie: – Change Tracking – Change Data Capture – Temporal Tables

Funkcje w TSQL (fragment)

Łączenie tabel (fragment)

Opinie (dot. spotkań live)

bardzo rzeczowo i przejrzyście wytłumaczone

Konkretność tematów i sposób ich przedstawienie

Kod dostępny w repo i możliwość pracy na nim.

Moc wiedzy super przekazanej

każdy najprostszy szczegół był pokazany, wyjaśniony, że na bieżąco odpowiadałeś na pytania. Przewagą takiego spotkania nad spotkaniem na żywo jest możliwość powtórnego przerobienia materiału z nagrań!

Przykłady na żywo – większość szkoleń to przygotowane wcześniej przykłady nagrywane pewnie po 3 razy i dlatego zawsze wszystko działa i człowiek potrafi je „przelecieć” bez refleksji. A gdy na żywo coś nie wyjdzie to jest takie OOO – czemu to mogło nie zadziałać. Generalnie MEGA

Bardzo jasno wytłumaczone i widać, że Ty na prawdę znasz się na temacie. „Jeżeli nie potrafisz czegoś prosto wyjaśnić – to znaczy, że niewystarczająco to rozumiesz.” Często prelegenci coś tak tłumaczą, że chyba sami do końca nie wiedzą co tłumaczą…, a to bardzo odrzuca.

„Twoje zaangażowanie w prowsdxniu spotkań, wyraźne mówienie, cierpliwość (bo przecież dla Ciebie jest to wszystko raczej proste i oczywiste), olbrzymia wiedza i chęć dzielenia się nią, mówienie w sposób zrozumiały.„

Energia prowadzącego, prosty język – łatwość komunikacji

Praktyczne przykłady w języku polskim

Dynamika prowadzenia

spora ilość przykładów

Forma i przystępność przekazywanych treści. Jak pisałem w trakcie prezentacji tematem ADS zainteresował się nawet mój 12 letni syn.

Bardzo dobre merytorycznie. Fajna, swobodna forma prowadzenia. Przykłady, ciekawostki. Przydatne do powtórki.

Bardzo jasno tłumaczy Pan zagadnienia i odpowiada na moje pytania. Wyczerpująco opowiada Pan na temat webinaru.

Praktyczne, doskonale wytłumaczone przykłady działania poszczególnych funkcji.

Godzina rozpoczęcia, czas trwania. Praca w czasie rzeczywistym z serwerem i skryptami. Logiczna i spójna lista omawianych zagadnień. Interakcja… zarówno z prowadzącym ale również pomiędzy uczestnikami. Poziom dostosowany do szerokiego grona odbiorców. Dostępność materiałów po szkoleniu (zarówno nagrania jak i skrypty na githubie). Mailing z przypomnieniami

Pokazanie zarówno SQL MMS jak i ,dla mnie nowego, Azure Data Studio. Podobał mi się sposób w jaki Pan prezentuje zagadnienia Serwera SQL ( zagadnienia administracyjne) i języka T-SQL. Jak się robi taką prezentację, że widać Pana, a z tyłu Ekran kompa?? Fajnie, że są dostępne materiały i nagrania po spotkaniu.

kontakt z uczestnikami zdecydowanie na + 🙂 no i wiedza bardzo spora, a jeżeli chodzi o jakieś małe dodatki na które nie znał Pan odpowiedzi to z miłą chęcią były przedstawiane na forum odpowiedzi użytkowników, czułem się jakby znajomy mi opowiadał a nie kolejny wykładowca

„Rzeczowe, na temat, bez zbędnej straty czasu. Bardzo dobrze przygotowane odpowiednio wcześniej czytelne instrukcje nawet dla laika.
Jak dla mnie świetny pomysł i fakt, że szkolenia są za darmo i na tam wysokim poziomie sprawia, że naprawdę na twarzy rysuje się uśmiech i człowiek zdaje sobie sprawę, że jest jeszcze w stanie się czegoś nowego nauczyć.”

Praca na przygotowanych i dostępnych dla wszystkich plikach, konkretne tłumaczenie, wyselekcjonowanie tematów

W przystępny sposób wyjaśniona tematyka, zaprezentowano wiele użytecznych i ciekawych przykładów.

Wiedza prowadzącego. Konkrety. Bezinteresowność – podstawy za free.

Duża ilość przykładów, nawet tych trudniejszych

Sposób przedstawienia materiału. I sam materiał. Bardzo ciekawy.

nie nudziłem się jak na innych szkoleniach

Treści merytoryczne, sposób prezentacji, ZOOMit, aktywność i szybkie odpowiedzi na pytania

Wytłumaczenie skomplikowanych rzeczy w prosty i przystępny sposób. W końcu rozumiem jak działają indeksy!

Styl prowadzenia, zagadnienia praktyczne, interakcja z uczestnikami.

Cierpliwość przy pytaniach, Profesjonalizm przy weryfikacji błędów i tłumaczeniu różnic, Doświadczenie i wiedza, która imponuje… specjalista w 100% !

Zakres tematyczny przekazany przez doświadczonego dydaktyka. Wiedziec to nie wszystko, umieć przekazać w prosty sposób to jest to.

Przede wszystkim to że przykłady były pokazywane i wyjaśniane na żywo, nie była to sucha teoria ale praktyka.

Jak zwykle wysoki poziom merytoryczny. Zastosowanie omawianych zagadnień na praktycznych przykładach co ułatwia zrozumienie.

Dobry sposób przekazywania wiedzy, przykłady praktyczne. Najlepsze dwa ostatnie spotkania – najwięcej z nich wyniosłam

sposób prezentacji danych, wcześniejsza instrukcja jak zainstalować sobie sprzęt oraz układ przekazywanych danych który pozwolił na spokojnie nadążanie nawet osobą bez doświadczenia.

Zaangażowanie prowadzącego, merytoryczne treści, trzymanie się tematu. Szacunek do słuchaczy.

Spokój i urok prowadzącego

Tyle nowych informacji, że cieżko określić co się podobało najbardziej.

Tak trzymać Panie Tomaszu, oglądam Pana od niedawna i mam wrażenie że szybko się uczę dzięki Panu

Umiejętność prowadzącego do przedstawiania tematów w sposób prosty i pozwalający na zapamiętanie informacji.

„1. olbrzymi plus za udostępnienie nagrań z obu serii spotkań dla wszystkich uczestników,
2. atrakcyjna finansowo oferta pełnego szkolenia z SQL, rzadko spotykane uczciwe i rzetelne podejście do kursantów czy ewentualnych przyszłych kursantów

Super poprowadzone szkolenie! Bardzo mi się podobało! Wszystko było dokładnie, w bardzo prosty i zrozumiały sposób wytłumaczone. Jestem dopiero na początku drogi, ale teraz dzięki Twoim materiałom widzę, że to jest dobry wybór!

„Podobał mi się sposób przekazywania wiedzy;
dużą wiedzę Pana Tomka;
temat i możliwość praktycznego sprawdzenia zapytań;
cena 😉 .”

Mega fajny pomysł z tym streemingiem na Youtube bo zazwyczaj się spóźniałem ale mogłem się cofnąć do początku i oglądać z np. 35min opóźnieniem w stosunku do wersji Life. Dzięki temu nie traciłem nawet minuty 🙂

„Chciałem podziękować za możliwość wzięcia udziału w webinariach. Jako 43 latek obecnie jestem na rozdrożu widma bezrobocia i korzystam z darmowych webinariów zastanawiając się w którym kierunku pójść i czy aby nie jest już za późno. Wszędzie jesteśmy teraz zasypywani ofertami kursów Frontend, Javy etc. ale żaden nie oddał mi tyle wiedzy/czasu co Twój, raczej większość skupia się na jak najszybszej sprzedaży. Było mi bardzo miło odświeżyć studencką wiedzę na temat SQL.

Dobra jakość obrazu i dźwięku, fajnie prezentowane i udostępnione materiały. Super, że odpowiadałeś na pytania na czacie.

„Dziękuję pięknie za fantastyczny webinar, jeden z lepszych jakie oglądałem w życiu!
Przejrzyście przedstawione i łatwo przyswajalne!
Jeszcze raz dziękuję :)”

Najczęściej zadawane pytania

Żadnego płatnego oprogramowania!
W ramach pierwszego modułu szczegółowo omawiam jak pobrać i zainstalować Microsoft SQL Server – edycję DEVELOPER, która jest zupełnie bezpłatna do celów edukacyjnych, a nawet do późniejszego przygotowywania komercyjnych rozwiązań. Nie możesz tylko używać tej edycji jako serwer produkcyjny.
Tak więc wystarczy komputer wyposażony w Windows 10.

Tak! Wystarczy, że zarejestrujesz się na bezpłatne szkolenie SQL w 120 min, a w odpowiedzi otrzymasz wiadomość z instrukcjami jak dołączyć do spotkania.

Tak – w trakcie spotkań uczestnicy mogą zadawać pytania w ramach chat, a także udostępniać ekran i pokazywać z czym mają problem