PostgreSQL w KursySQL.pl

Najbliższy webinar już 28 marca (poniedziałek), godz. 20:00
Skorzystaj z formularza poniżej, aby otrzymać dostęp do webinarów dot. PostgreSQL prowadzonych przez Alicję Kucharczyk

Cena 0 zł

Prowadzi
TRENER alicja kucharczyk

Najbliższe webinary

28 MARCA 2022

PostgreSQL szturmem zdobywa świat, podobnie jak chmura. 80% firm zaczęło albo wkrótce zacznie migrację do chmury publicznej. Dlatego to połączenie jest jednym z najbardziej przyszłościowych i poszukiwanych na rynku.

W ramach webinaru opowiem o połączeniu tych dwóch zagadnień, a mianowicie o open-sourcowej bazie danych w chmurze – Azure Database for PostgreSQL. O tym czym jest, czym się różni od klasycznej instalacji, zaprezentuję krótkie demo jak utworzyć pierwszą instancję Postgresa na Azure. Odpowiem także na kluczowe pytania:

  • Jak połączyć się do bazy
  • Co to jest latencja
  • Co oznacza HA, region i AZ
  • Co zaskakuje na początku nawet zaawansowanych użytkowników bazy

Wszystkie prezentacje rozpoczną się o godz. 20:00.

Zaraz po rejestracji otrzymasz link do spotkania

Archiwum webinarów

16 GRUDNIA 2021

 

PostgreSQL z technologii bardzo niszowej, rozwijanej w zaciszu uniwersyteckim nagle stał się najszybciej zyskującą na popularności relacyjną bazą danych, a w ankiecie serwisu Stack Overflow wygrywa w kategorii najbardziej chcianej i kochanej. Jakie są powody tak olbrzymiej popularności Postgresa? Czym różni się od innych baz danych i dlaczego giganci technologiczni stawiają właśnie na Postgresa?
Przeciwwagą jest niestety niewielki rynek specjalistów specjalizujących się właśnie w Postgresie, zarówno w Polsce jak i na świecie. Pracodawcy mają problem ze znalezieniem osób z doświadczeniem i odpowiednimi kompetencjami.
Opowiem Wam o mojej drodze zawodowej i powodach, dla których warto zacząć uczyć się Postgresa i gdzie położyć szczególny nacisk.

PostgreSQL dlaczego akurat ta baza - skrót

Najczęściej zadawane pytania

Tak! Wystarczy, że zarejestrujesz się na bezpłatne szkolenie SQL w 120 min, a w odpowiedzi otrzymasz wiadomość z instrukcjami jak dołączyć do spotkania.

Tak – w trakcie spotkań uczestnicy mogą zadawać pytania korzystając z okienka czatu